З 12.04 по18.04.21 р. у початковій школі проходив Тиждень екологічного виховання. В рамках цього тижня були проведені різноманітні заходи, акції. Мета його проведення - формування екологічної культури учнів, усвідомлення себе, як частинки природи, відчуття відповідальності за неї як за національне багатство, залучення вихованців до активної екологічної діяльності, нетерпиме ставлення до тих, хто завдає школи природі.

З учнями 1-Б класу (вчитель Дячук Людмила Іванівна, вихователь ГПД  Сташевська Наталія Валентинівна)  проведена виховна година “Економимо енергію – збережемо планету”. Учні ознайомилися із різними видами енергії (теплова, електрична, сонячна) та  з правилами її економного використання; вчились на  життєвих прикладах визначати економне використання енергії у побуті;виготовили стіннівку , на якій відобразили своє ставлення при використанні природних ресурсів та збереженні енергії нашої планети.

Також на виховній годині учні  грали у екологічні ігри “Бережи природу”. Вони вчились визначати позитивне і негативне ставлення людей до природи та їх наслідки; ознайомилися  із взаємозв’язком природних об’єктів;вчились правилам бережливого ставлення до природи. Дуже важливо виховувати у дітей почуття доброти, любові, відповідальності, гуманного ставлення до тварин, бажання підтримувати їх, допомагати тим, хто цього потребує. В нашому місті є організація ” Врятуй життя”, яка піклується про вуличних тварин, а так як їм потрібна допомога з їжею,  батьки і учні 1- Б  класу вирішили допомогти  і передали голові організації корм для котиків і собак.

Протягом тижня екологічного виховання на уроках в 3-Б класі вчителем  Костюк Оленою Михайлівною, вихователем  ГПД Янчишиною Лесею  Олександрівною  проводилися різні вправи та ігри з екологічної тематики. Так на уроці «Я пізнаю світ» проводилася гра” Земля, повітря і вода”, метою якої було закріпити знання дітей про живі об’єкти природи, а також   можливість вирішення питань з їх збереження. 

Також учні знайомилися з ранньоквітучими рослинами, метою було визначити рослини, які розквітають першими на клумбах  навіть при низькій температурі.

Проведена година спілкування: “Вони прийшли до нас з Червоної книги”, метою якої було закріпити назви рослин, занесених до Червоної книги, а також виховувати бережливе ставлення до них.

Творчо і насичено пройшов Тиждень екологічного виховання в учнів 4- А класу (вчитель Свіцельська Надія Петрівна, вихователь ГПД  Кіфлюк Вікторія Романівна).Проведена година спілкування, де діти виступили із своїми проектами «Чому потрібно сортувати сміття», на уроці української мови писали твір-есе  «Власні спостереження за природою», а на уроці образотворчого мистецтва виконали малюнки на тему «Бережіть природу рідного краю», організували фотовиставку «Я-дитина Природи».

Протягом тижня  в 1-В класі ( вчитель Кравчук Олена Валеріївна) було проведено годину спілкування до дня космонавтики «Планета Земля наш дім»,  оформлено виставку дитячих робіт «Ракета», організовано фотовиставку «Я дитина природи».

На практичному  занятті «Сортуй сміття – збережи планету» , проведеному спільно із педагогом-організатором Валентиною Францівною , учні вчилися сортувати сміття і усвідомлювали важливість своїх дій для збереження природи.  Пізнавально пройшла екологічна вікторина «Природа рідної землі». Учні поринули у лісові пригоди, слухаючи екологічну казку «Пригоди лісових друзів. Охорона природи». Також активно обговорювали переглянутий відеоролик ««Природа і людина»,   дружньо працювати над проєктом  «Збережімо природу Землі разом!»

В 4-В класі (вчитель Шаповалова Лілія Анатоліївна, вихователь ГПД Мартинюк Дарія Олександрівна) були проведені заходи:                                                        

  – Створення колективного фотоколажу “Я- дитина природи!”.                                                 

 – Проведення виховної години на тему “Сортування сміття-  важлива та необхідна справа кожної свідомої людини” ( практично провели рейд домашніх використаних батарейок).                                 

– Написання твору-есе на уроці розвитку зв’язного мовлення на тему : “Я – дитина природи!”( учні     розкривали зміст назви твору та власні погляди щодо збереження планети).                                         

 – Написання диктанту “Будь природі другом!” (урок української мови).                                                         

– Перегляд презентації “Чорнобиль. Як це було…”( бесіда за змістом)                                                             – Виконання ілюстрацій на тему “Чисте довкілля-чиста совість!”(урок мистецтва)                         

 – Створення екологічного плакату на ГПД .                                             

 Учні  під час проведення заходів  засвоїли інформацію про актуальність даної теми. Екологічна культура кожного – запорука безпечного життя на планеті. Діти зрозуміли, що довге та щасливе життя в руках кожного з нас. Примножувати, оберігати, сортувати, не забруднювати-це ключові слова екологічної культури кожного.арія

У 2 -Б класі (вчитель Гальомко Ірина Іванівна, вихователь ГПД Мариняк Світлана Петрівна) в рамках  Тижня  екологічного виховання були проведені години спілкування “Турбота про довкілля , “Радість спілкування з природою” , проєкт «Зустрічаємо пернатих друзів ». Мазур Валентина Францівна провела годину спілкування  на тему «Біль і пам‘ять Чорнобиля»,  метою якої було  охарактеризувати вплив катастрофи на екологію Украіни,  розвивати вміння аналізувати та робити висновки, виховувати відповідальність за свої дії.

У 2–Г класі (вчитель Побережна Олена Петрівна, вихователь ГПД Цимбаліста Аліна Сергіївна) з метою пропагування екологічної культури, захисту навколишнього середовища, усвідомлення важливості екологічних знань у повсякденному житті людини 12 квітня було проведено годину спілкування «За життя без сміття». У ході заходу школярі намагалися з’ясувати негативний вплив побутових відходів на екологічний стан середовища, проаналізувати негативні глобальні зміни на Землі, зазначили важливість інформування населення про особливості сортування сміття.

13 квітня відбувся перегляд відеоролика учнів «Мобі та його друзі» про правила сортування сміття.

У середу  14 квітня  проходила  виставка малюнків під гаслом « Я за чисту планету». Учні презентували свою роботу і вказували, що особисто вони роблять для збереження чистоти довкілля.

15 квітня школярі виготовляли міні-книжечки «Бережи природу» із вторинної сировини, а саме картонних коробок. Завершився тиждень підведенням підсумків про екологічну ситуацію, яка склалася у світі, формуванням екологічної свідомості і екологічної культури.

З учнями 3 – В класу(вчитель Любенчук  Катерина Ігорівна,  вихователь Палагнюк Віта Миколаївна)    була проведена  година спілкування та перегляд відеоролика “Для чого потрібно сортувати сміття”, проведена бесіда про Чорнобиль, перегляд  і обговорення відео -презентації ” Казка про Чорнобиль”.  Учні із задоволенням виготовляли міні – книжечки ” Бережи природу”.  Проведені заходи  сприяли розвитку  вмінь та навичок  правильної  поведінки в довкіллі, вихованню особистої відповідальності за охорону навколишнього середовища, культуру поведінки, спостережливість,   прагнення в  учнів до активної екологічної діяльності, усвідомлення того, що людина – частина природи.

У рамках тижня в 3-А класі було проведено вихователем групи продовженого дня Буреш Наталією  Миколаївною виховну годину «Причини забруднення води»..

Вчитель Цвігун Ірина Михайлівна разом з учнями зробили відео-презентацію ‘’Ми любимо природу’’. Відбувся захист проєктів ‘’Бережіть природу, діти!’’, проведено екологічний двобій ‘’Знайди країну, річку, озеро на карті світу’’. На годині спілкування учні    дискутували на тему ‘’Планета весела квітує, а чому ж забруднена сумує?’’  У класі була організована дослідницька лабораторія ‘’Вирощування квасолі в приміщенні. Закрита екосистема’’. Маленькі дослідники визначали рівень впливу природних факторів (води, світла, тепла, температури, грунту) та людини на розвиток рослин. Результати експерименту занотовували у щоденник спостережень.

У 1-А класі (вчитель Білик Марина Володимирівна , вихователь ГПД  Мамінченко Вікторія Борисівна) було проведено виховний захід на тему: “Збережемо планету Земля”, під час якого  діти закріпили:

знання про взаємозв’язки в природі та усвідомлення людини як її частини;

розуміння необхідності берегти навколишнє середовище;

уміння і навички позитивного впливу на природу;

розуміння естетичної цінності природи;

Під заходу було проведено бесіду “Збережемо своє довкілля”.  Діти у малюнках  відобразили своє  бачення збереження планети.  А також були проведені ігри: “Так чи ні”, “Доповни речення”.

У 1- Г класі ( вчитель Толордава Алла Володимирівна , вихователь ГПД Долюк Інна Аркадіївна) була проведена виховна бесіда на тему ” Навчаємося хазяйнувати розумно”, мета якої сприяти вихованню екологічної свідомості, створювати мотивацію для збереження ресурсів та енергії, стимулювати до застосування знань, отриманих у школі.

Учні дружно працювали над проектом « Збереження електроенергії – справа кожного школяра», в ході якого учні знайомилися  із значенням електрики в житті людини, історії її винаходу, сферою її застосування, з енергозберігаючими технологіями.

Було проведено начальну гру на тему ” Сортуємо сміття правильно”, де учні виробляли практичні навички у сортуванні сміття.

З метою пропагування екологічної культури, захисту навколишнього середовища, усвідомлення важливості екологічних знань у повсякденному житті  людини, ціннісного ставлення до природи, розуміння гармонійного співіснування людини і природи, прагнення доглядати за природою і тваринами, берегти і зберігати природні багатства  з 12 по 16 квітня  в 2-В класі було проведено тиждень екології.

 Протягом  тижня   (вчитель Глушман Валентина Дмитрівна , вихователь ГПД Піхурець Наталія Віталіївна) були проведені  такі заходи:

– Урок природи. Перегляд мультфільму про важливість  кожної комахи, тварини, рослини  «Про всіх на світі», про те, якої шкоди завдає людина природі.

– Година спілкування «Діти планети Земля». Оформлення фотоколажу «Діти в природі» .

–  День сталої Енергії.  Спільний  екологічний проєкт «Збережи Україну».  Акція «Заощаджуй електроенергію. Заощаджуй воду».

– Екологічні ігри «Сад бажань»  та «Земля плаче, Земля радіє».
– Година спілкування «Чому потрібно сортувати сміття». Практичні заняття, перегляд відеороликів. Відеоролик учнів НВО №1 «Мобі та його друзі»

-Година спілкування  «Відлуння Чорнобиля». Перегляд   презентації «Чорнобиль», обговорення, складання асоціативного куща.

Педагогом-організатором Мазур Валентиною Францівною  проведено години спілкування у 2-Б, 3-В класах на тему «Біль і пам‘ять Чорнобиля», метою яких  було охарактеризувати вплив катастрофи на екологію Украіни,  розвивати вміння аналізувати та робити висновки, виховувати відповідальність за збереження навколишнього середовища. Також учні із задоволенням виготовляли проєкти та екологічні бюлетні «Економимо енергію – зберігаємо планету!».

Учні 4-Б класу ( вчитель Росецька Тетяна Михайлівна, вихователь Матвійцова Любов Володимирівна ) провели урок з екології та кліматичних змін «Планета-мій дім». Метою якого  було виховання екологічної грамотності учнів та розуміння  , чому  екологічні проблеми пов’язані з викидами сміття і для чого  потрібно це сміття сортувати .

День сталої енергії – були створені ситуації, під час яких учні вчилися економити електроенергію, слідкувати за вчасним вимиканням електроприладів.

Запрацювала майстерня пошиву  екосумок,  мета якої вчитись  використовувати старі речі, відмовитись від використання поліетиленових пакетів.

15 квітня-день  екологічних знань,  метою якого  був захист дитячих проектів, в яких діти вносили свої  пропозиції по збереженню  довкілля нашого міста, закладу.

В учнів 2-А класу  (вчитель Максимова Ірина Сергіївна , вихователь ГПД Петрик Марина Валеріївна)  відбулась виховна година на тему “Бережіть природу”  під час якої учні вчилися любити і охороняти природу, створили книжечку “Бережіть природу”,  в якій помістили малюнки із хорошими вчинками і справами для збереження природи,  виготовили  плакат “Всесвітній день Землі”, дивились відеоролик про збереження Землі, переробку сміття.

В  рамках проведення тижня екологічного виховання учні 2-А класу закликають всіх зберегти первоцвіти від знищення. Кожен учень підготував повідомлення про квітку – первоцвіт, намалював малюнок і презентував для своїх однокласників. Переглядали ролики про забруднення Світового океану, способи очищення його від сміття, знайомилися з способами переробки скла та пластику в Україні. Створили колективну роботу – «Дерево життя», на якому записали, що кожен з нас може зробити, щоб врятувати нашу планету.

Протягом Тижня екології в 1-Д класі ( вчитель Панькова Надія Вікторівна, вихователь ГПД Алфьорова Ольга Дмитрівна) були проведені такі заходи:

–  Урок довкілля, на якому створили спільний проєкт «Я – дитина природи».

– Виготовлення стіннівок на екологічну тематику: «Економимо енергію – зберігаємо планету», «5 способів збереження довкілля»», «Чисте довкілля – це ми», «Чистота природи починається з тебе», «У природи – чисте серце».

– Створення міні-книжечок «День Землі».

 Разом з батьками створювали індивідуальні відеопроєкти «Сортуємо сміття – зберігаємо чистоту і порядок в довкіллі», «Як сортувати сміття», екскурсії в центр сортування відходів  «Збережемо енергію – збережемо планету». 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *