Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності в початкових класах

З 19.04.по 25.04.2021  в НВО№1 проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності в початкових класах. Метою проведення Тижня  є формування у дітей свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння життєвими навичками безпечної поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій.
Педагогами були проведені різноманітні заходи,  направлені на закріплення і поглиблення знань безпечної поведінки та вироблення практичних навичок поведінки в різних ситуаціях.

В 3-Б класі   відбулася  зустріч з працівниками поліції, які провели бесіду про правила дорожнього руху, про безпеку в довкіллі та в домашніх умовах.
Їхня робота була спрямована на свідомість обачності дітей, навички орієнтування та швидкого реагування у надзвичайних ситуаціях.
В день ЦО була проведена виховна бесіда про захисний одяг та засоби захисту органів дихання в разі хімічного забруднення повітря, зокрема про респіратор.
Діти мали змогу вивчити будову засобу захисту та особисто його випробувати

20 квітня для учнів 1-Б класу була проведена виховна година “Безпека у побуті “. Діти поглиблювали знання  про правила поведінки при експлуатації газоприладів та електроприладів, при користуванні предметів побутової хімії, під час роботи  з комп’ютером, переглянувши відеоролик “Безпечна поведінка у побутових умовах “.
 23 квітня  для учнів була проведена виховна година “Правила дорожнього руху “.
Діти поновлювали та закріплювали знання про дорожній рух,  правила поведінки на дорогах , граючи в гру “Так чи ні?”, про дорожні знаки та їх групи, зображаючи після бесіди свої знання у малюнках. Також  ознайомилися  з новиною про створення проєкту щодо введення правил поведінки під час дорожнього руху для користувачів електросамокатів.

Впродовж тижня учні 1-В класу знайомилися із правилами безпечної поведінки у побуті, в природі, у школі, із правилами дорожнього руху, протипожежної безпеки  через годину спілкування «Сам удома», перегляд мультфільму із серії «Корисні підказки» «Безпечний двір», бесіду «Вогонь – ворог, вогонь – друг», ознайомлення із казкою «Лісова пожежа» із подальшим обговоренням.
Також ознайомилися із правилами евакуації  з приміщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Проведено планову евакуацію за сигналом сирени.
Пройшла цікава зустріч із патрульним поліції на тему : «Дитина і незнайомець», «Якщо ти загубився».
Діти оформили свої знання у виставку робіт на тему «При пожежі дзвонити 101», «Безпека на дорозі», активно приймали участь в інтерактивному занятті «Пригоди Драйка»,  під час якого закріпили отримані знання з правил дорожнього руху, найпростіших дорожніх знаків, сигналів світлофора.

1-Г класі  була проведена виховна година: “Безпечний інтернет” з метою розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання.   Переглядали казку про безпеку та обговорювали пам’ятку “Правила поведінки в інтернеті”. Була створена тека “Безпека життєдіяльності”. Діти обговорювали небезпечні ситуації, шляхи їх вирішення,  переглянули відео для ознайомлення з дорожніми знаками.  Проведено вікторину з правил  дорожнього руху,  виготовлено з учнями лепбук ” Наш друг- дорожній рух” з подальшим виконанням запропонованих завдань. В рамках роботи над казкою Шарля Перро “Червона шапочка” була проведена театральна хвилинка з повторенням правил поведінки з незнайомцями.

В рамках проведення Тижня знань з охорони безпеки життєдіяльності учні 3-А класу готувалися до захисту проєкту “У країні дорожніх знаків”. Діти складали пазли, вивчали дорожні знаки, виготовляли лепбуки. Метою даних форм роботи було збагатити і поглибити знання учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на дорогах, ознайомити  з дорожніми знаками та їх групами . Щоб озброїти знаннями важливості збереження власного життя та здоров’я,   була проведена бесіда на тему “Загрози сучасного світу на здоров’я дітей” та організовано вітамінний фуршетний стіл.

У 3-В класі на групі подовженого дня була проведена година спілкування на тему “Наша безпека у побуті”,  де учні вивчали правила безпечної поведінки в побуті, знайомились з видами небезпеки, виявляли небезпечні місця в домі, розвивали навички правильної і безпечної поведінки, виховували увагу, обачність.

 У 2-Г класі були проведені такі заходи:
Виховна година « Здоров’я – це найбільший скарб», метою якої було поглибити знання дітей про цінності людини, формувати бажання вести здоровий спосіб життя та бережно ставитись до свого здоров’я.
Бесіда «Безпека побуті», в процесі якої учні закріпили основні правила поведінки при експлуатації побутових газо- та електроприладів.
На уроці «Я пізнаю світ» під час вивчення теми «Рослини моєї Батьківщини» учні пригадали основні правила під час подорожі та відпочинку у лісі та біля водойм.
Гра – вікторина «Знавці правил дорожнього руху», в ході якої закріпили знання про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулиці.

У 2-А класі в рамках проведення Тижня безпечної поведінки учні вчились та працювали під гаслом «Не зашкодь!». Протягом тижня з метою покращення знань з безпеки поведінки у природі, було проведено комплекс вправ, тренінгів, майстер- класів, на яких учні створили заборонні знаки для безпечної поведінки на природі,  колективну стіннівку «Не зашкодь!».
Також пригадали, обговорили правила безпеки на дорозі, створили у групах пам’ятки  роботи з гаджетами, переглянули відеоролики про безпеку в інтернеті.

Педагог-організатор Мазур В.Ф провела уроки-тренінги «Безпека дорожнього руху», «Правила дорожнього руху для пішоходів» в 4-А, 4-Б, 4-В класах, метою яких було поглибити знання учнів про правила пішохідного руху, світлофори та їх призначення;  вміння практично визначати безпечні місці переходу вулиці на шляху додому; розвивати навички орієнтуватися на вулицях міста; виховувати культуру поведінки на вулиці.

22 квітня проведена навчальна евакуація учасників освітнього процесу.  Підведені підсумки.

                        Дякуємо всім учасникам освітнього процесу за участь                        у Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *