З 19.04.21 по 25.04.21 в НВО №1 проходив Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності в початкових класах.

Метою проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності є формування у дітей свідомого ставлення до свого життя і здоров’я, оволодіння життєвими навичками безпечної поведінки у повсякденному житті та при виникненні надзвичайних ситуацій.
Педагогами були проведені різноманітні заходи направлені на закріплення та поглиблення знань безпечної поведінки та вироблення практичних навичок поведінки в різних ситуаціях.

В 3-Б класі була проведена зустріч з працівниками поліції, які провели бесіду про правила дорожнього руху, про безпеку в довкіллі та в домашніх умовах.
Їхня робота була спрямована на свідомість обачності дітей, навички орієнтування та швидкого реагування у надзвичайних ситуаціях.
В день ЦО була проведена виховна бесіда про захисний одяг та засоби захисту органів дихання в разі хімічного забруднення повітря, зокрема про респіратор.
Діти мали змогу вивчити будову засобу та особисто приміряти.

20 квітня для учнів 1-Б класу була проведена виховна година “Безпека у побуті “. Діти закріплювали знання та здобували нові про правила поведінки при експлуатації газоприладів та електроприладів, при користуванні предметів побутової хімії, під час роботи із комп’ютером, переглянувши відеоролик “Безпечна поведінка у побутових умовах “.
Для дітей 1-Б класу 23 квітня була проведена виховна година “Правила дорожнього руху “.
Діти поновлювали та закріплювали знання про дорожній рух та правила поведінки на дорогах , граючи в гру “Так чи ні?”, про дорожні знаки та їх групи, зображаючи після бесіди свої знання у малюнках. Також діти ознайомилися із новиною про створення проєкту щодо введення правил поведінки під час дорожнього руху для користувачів електросамокатів.

Впродовж тижня учні 1-В класу ознайомлювалися із правилами безпечної поведінки у побуті, в природі, у школі, із правилами дорожнього руху, протипожежної безпеки тощо через годину спілкування «Сам удома», перегляд мультфільму із серії «Корисні підказки» «Безпечний двір», бесіду «Вогонь – ворог, вогонь – друг», ознайомлення із казкою «Лісова пожежа» із подальшим обговоренням.
Учні ознайомилися із правилами евакуації із приміщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій. Проведено планову евакуацію за сигналом сирени.
Пройшла цікава зустріч із патрульним поліції на тему : «Дитина і незнайомець», «Якщо ти загубився».
Діти оформили свої знання у виставку робіт на тему «При пожежі дзвонити 101», «Безпека на дорозі», активно приймали участь в інтерактивному занятті «Пригоди Драйка» під час якого закріпили отримані знання правил дорожнього руху, найпростіших дорожніх знаків, сигналів світлофора.

1-Г класі педагогами була проведена виховна година: “Безпечний інтернет”.За мету взято: розширити й поглибити знання про безпечний Інтернет та соціальні мережі, сприяти обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та соціальних мережах і про шляхи їх подолання. Разом з дітьми переглядали казку про безпеку та обговорювали пам’ятку “Правила поведінки в інтернеті”. Була створена тека “Безпека життєдіяльності”. Діти обговорювали небезпечні ситуації, шляхи їх вирішення. Також учні переглянули відео для ознайомлення з дорожніми знаками. Педагоги провели вікторину по правилам дорожнього руху. Виготовляли з учнями лепбук ” Наш друг- дорожній рух” з подальшим виконанням запропонованих завдань. В рамках роботи над казкою Шарля Перро “Червона шапочка” була проведена театральна хвилинка з повторенням правил поведінки з незнайомцями.

В рамках проведення Тижня знань з охорони безпеки життєдіяльності учні 3-А класу готувалися до захисту проєкту “У країні дорожніх знаків”. Діти складали пазли, вивчали дорожні знаки, виготовляли лепбуки. Метою даних форм роботи було збагачувати і поглиблювати знання учнів про дорожній рух і правила безпечної поведінки на дорогах, ознайомити дітей з дорожніми знаками та їх групами . Щоб озброїти знаннями важливості збереження власного життя та здоров’я була проведена бесіда на тему “Загрози сучасного світу на здоров’я дітей” та організовано вітамінний фуршетний стіл.

У 3-В класі на групі подовженого дня була проведена година спілкування на тему “Наша безпека у побуті”. Де учні вивчали правила безпечної поведінки в побуті, ознайомлювались з видами небезпеки, виявляли небезпечні місця в домі, розвивали навички правильної і безпечної поведінки, виховували увагу, обачність.

В рамках проведення зазначеного тижня у 2-Г класі були проведені такі заходи:
Виховна година « Здоров’я – це найбільший скарб», метою якої було поглибити знання дітей про цінності людини, формувати бажання вести здоровий спосіб життя та бережно ставитись до свого здоров’я.
Бесіда «Безпека побуті», в процесі якої учні закріпили основні правила поведінки при експлуатації побутових газо- та електроприладів.
На уроці «Я пізнаю світ» під час вивчення теми «Рослини моєї Батьківщини» учні пригадали основні правила під час подорожі та відпочинку у лісі та біля водойм.
Гра – вікторина «Знавці правил дорожнього руху», в ході якої закріпили знання про дорожній рух і правила безпечної поведінки на вулиці.

У 2-А класі в рамках проведення Тижня безпечної поведінки учні вчились та працювали під гаслом «Не зашкодь!» протягом тижня з метою покращення знань з безпеки поведінки у природі було проведено комплекс вправ, тренінгів, майстер класів, на яких учні створили заборонні знаки для безпечної поведінки на природі, створили колективну стіннівку «Не зашкодь!».
Також пригадали, обговорили правила безпеки на дорозі, створили у групах пам’ятки з правилами роботи з гаджетами, переглянули відеоролики про безпеку в інтернеті

Педагог-організатор Мазур В.Ф провела уроки-тренінги «Безпека дорожнього руху», «Правила дорожнього руху для пішоходів» в 4-А, 4-Б, 4-В класах, метою яких було поглибити знання учнів про правила пішохідного руху, світлофори та їх призначення, практично визначати безпечні місці переходу вулиці на шляху додому; позвивати вміння орієнтуватися на вулицях міста; виховувати культуру поведінки на вулиці.

22 квітня проведена навчальна евакуація учасників освітнього процесу.  Підведені підсумки.

Дякуємо всім учасникам освітнього процесу за участь у Тижні знань з основ безпеки життєдіяльності!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *